۶ راه کسب درآمد از طراحی لباس

در این مقاله ۶ راه کسب درآمد را معرفی می‌نماییم.

در دنیای مد و لباس همانند حوزه‌های دیگر راه‌های کسب درآمد فراوان می‌باشد.

۱- اولین راه، که از قدیم بوده خیاطی هست که تا عصر ما نیز ادامه دارد.

۲- دومین راه کسب درآمد، طراحی لباس می‌باشد. طراحی با خیاطی فرق دارد. یک طراح از خلاقیت خود استفاده می‌نماید و ایده‌های خلاقانه به عرصه ظهور می‌رساند. او خالق طرح‌های خاص می‌باشد. در گذشته به صورت سنتی یک طراح ایده‌های خود را روی کاغذ طراحی می‌کرد اما با روی کار آمدن تکنولوژی و کامپیوتر، طراحان برای سرعت بخشیدن به کار خود از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌نمایند.

۳- سومین راه کسب درآمد، الگوسازی می‌باشد. یک الگوساز هر مدل لباس را می‌تواند الگوسازی نماید و با فروش الگو می‌تواند راه درآمدی برای خود داشته باشد.

۴- تدریس یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد می‌باشد. در هر کدام از حوضه های گفته شده در قبل تخصص داشته باشید. می‌توانید آن را به دیگران آموزش دهید.

۵- از تخصص‌های بالا که ذکر شد می‌توانید برای خود بطور مستقل کار کنید یا اینکه با تولیدکنندگان، مزون‌دارها و … همکاری کرد و کسب درآمد داشت.

۶- طراحی پارچه، شال و روسری از دیگر کارهایی است که در این حوضه می‌توان کسب درآمد داشت.

همانطور که ذکر شد راه‌های کسب درآمد در این حوزه بسیار است. اما نکته‌ای که باید در نظر گرفت این هست که طراحی مد و لباس در ایران مورد استقبال قرار گرفته است و علاقه‌مندان به این حوزه رو به افزایش می‌باشند. این استقبال روزافزون، فرصت‌های بی‌شماری را پیش رو می‌گذارد که با دیدی باز می‌توان از فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.

چنانچه سوالی داشتید، می‌توانید با ما در میان بگذارید و ما حتما پاسخ خواهیم داد.

 

به این مقاله چند امتیاز میدهید؟
5/5

آموزش نرم‌افزار مارولوس

بهترین نرم افزار طراحی لباس

آموزش طراحی پارچه

طراحی پارچه، شال و روسری با نرم افزار

انجام پروژه دانشجویی

رشته هنر( طراحی لباس، طراحی پارچه، هنرتجسمی، طراحی نقوش سنتی و...)